Visites et informations
Buletin Parlament Info
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova


La version française du site a été réalisée grâce à l'appui du Programme NORIA de l'Assemblée parlementaire de la Francophonie

Accréditation des journalistes au Parlement

Observator European

Integritatea este Libertate

Parlementarisme en République de Moldavie
 
Structure du Parlement > Députés
Députés
Vitiuc Vladimir

Vitiuc Vladimir

Deputat FR


Formaţiunea politică FR: Free fraction deputies FR
Comisia permanenta FR: Comisia politică externă şi integrare europeană
Activitate parlamentara FR

Proiecte de initiative legislative FR [Vezi toate FR]

Titlu Proiect FR Data inregistrare FR Numar inregistrare FR Stadiu
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului fiscal al Republicii Moldova nr.1163 din 24.04.1997 (art.283) 16/07/2020 333 Examination fr
Proiectul de lege privind modificarea unor acte normative (Legea nr.1456/1993 cu privire la activitatea farmaceutică – art.142, 19, 191; Legea nr.552/2001 privind evaluarea și acreditarea în sănătate – art.112; ș.a.) 09/07/2020 312 Examination fr
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Legii privind protecția socială a copiilor aflați în situație de risc și a copiilor separați de părinți nr.140 din 14 iunie 2013 (art.3, 6, 7, 9, 13) 18/06/2020 260 Examination fr
Moțiune simplă asupra politicilor (acțiunilor și inacțiunilor) guvernamentale în domeniul sănătății publice 18/06/2020 259 Examination fr
Proiectul de lege pentru modificarea și completarea art.13 din Codul electoral nr.1381/1997 11/06/2020 236 Examination fr
Activitate de diplomatie parlamentara FR [Vezi toate FR]
Denumire Delegatie/Grup FR Descriere FR
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Japonia
Declaratii de avere FR:

Declaraţia pe anul 2009

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Declaratia pe anul 2014

 

Curriculum Vitae FR:

Născut la 18 iulie 1972  în municipiul Bălţi

Studii: Colegiul Naţional de Comerţ din Chişinău, Institutul Nistrean de Economie şi Drept, magistratura la Academia de Administrare Publică pe lăngă Preşedintele Republicii Moldova, Academia de Poliţie din Republica Moldova

Profesia: economist, manager, magistru în drept

Activitate profesională: inginer marketing, director-adjunct la Combinatul de produse alimentare din Bălţi

 Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru politică economică, buget şi finanţe şi din 2009 membru al Comisiei pentru securitatea naţională şi ordinea publică. 

Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.

Date de contact FR:

 E-mail

Déclarations
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
vendredi 7 août 2020
Pentru data selectata, la moment nu este nici o inregistrare FR
Derniers actes législatifs adoptés
 

 Adunarea Parlamentara a Consiliului Europei
 Parlamentul European
 Adunarea Parlamentara a OSCE
 Adunarea Interparlamentara a CSI
 Adunarea Parlamentara a OCEMN
 Adunarea Parlamentara NATO
 Uniunea Interparlamentara

 old.Parlament.md

 

 Contacte:

Republica Moldova,
MD-2073, m. Chișinău, Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 105

E-mail

Fax: 022268491

Tel.: 022820390
        022233229
        022268569

   The Moldovan Parliament’s website design was supported by the “Democracy Support Programme in Moldova" – an initiative financed by the European Union and implemented by the Council of Europe