Vizite și informare
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Vitiuc Vladimir

Vitiuc Vladimir

Deputat


Formaţiunea politică: Deputaţi neafiliaţi
Comisia permanentă: Comisia politică externă şi integrare europeană
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul de hotărâre privind acordarea unor plăți unice lucrătorilor din sfera protecției sociale a populației cu ocazia zilei profesionale 21.09.2020 394 Examinare
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului fiscal al Republicii Moldova nr.1163 din 24.04.1997 (art.283) 16.07.2020 333 Examinare
Proiectul de lege privind modificarea unor acte normative (Legea nr.1456/1993 cu privire la activitatea farmaceutică – art.142, 19, 191; Legea nr.552/2001 privind evaluarea și acreditarea în sănătate – art.112; ș.a.) 09.07.2020 312 Examinare
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Legii privind protecția socială a copiilor aflați în situație de risc și a copiilor separați de părinți nr.140 din 14 iunie 2013 (art.3, 6, 7, 9, 13) 18.06.2020 260 Examinare
Moțiune simplă asupra politicilor (acțiunilor și inacțiunilor) guvernamentale în domeniul sănătății publice 18.06.2020 259 Examinare
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Japonia
Declaraţii de avere:

Declaraţia pe anul 2009

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Declaratia pe anul 2014

 

Curriculum Vitae:

Născut la 18 iulie 1972  în municipiul Bălţi

Studii: Colegiul Naţional de Comerţ din Chişinău, Institutul Nistrean de Economie şi Drept, magistratura la Academia de Administrare Publică pe lăngă Preşedintele Republicii Moldova, Academia de Poliţie din Republica Moldova

Profesia: economist, manager, magistru în drept

Activitate profesională: inginer marketing, director-adjunct la Combinatul de produse alimentare din Bălţi

 Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru politică economică, buget şi finanţe şi din 2009 membru al Comisiei pentru securitatea naţională şi ordinea publică. 

Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.

Date de contact:

 E-mail

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
25 octombrie 2020
Pentru data selectată, la moment nu este nici o înregistrare
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"