Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Витюк  Владимир

Витюк Владимир

Депутат


Политическое образование: Free fraction deputies RU
Постоянная комисия: Комиссия по внешней политике и европейской интеграции
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului fiscal al Republicii Moldova nr.1163 din 24.04.1997 (art.283) 16.07.2020 333 Examination ru
Proiectul de lege privind modificarea unor acte normative (Legea nr.1456/1993 cu privire la activitatea farmaceutică – art.142, 19, 191; Legea nr.552/2001 privind evaluarea și acreditarea în sănătate – art.112; ș.a.) 09.07.2020 312 Examination ru
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Legii privind protecția socială a copiilor aflați în situație de risc și a copiilor separați de părinți nr.140 din 14 iunie 2013 (art.3, 6, 7, 9, 13) 18.06.2020 260 Examination ru
Moțiune simplă asupra politicilor (acțiunilor și inacțiunilor) guvernamentale în domeniul sănătății publice 18.06.2020 259 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea și completarea art.13 din Codul electoral nr.1381/1997 11.06.2020 236 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Japonia
Declaratii de avere RU:

Declaraţia pe anul 2009

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Declaratia pe anul 2014

 

Curriculum Vitae RU:

Născut la 18 iulie 1972  în municipiul Bălţi

Studii: Colegiul Naţional de Comerţ din Chişinău, Institutul Nistrean de Economie şi Drept, magistratura la Academia de Administrare Publică pe lăngă Preşedintele Republicii Moldova, Academia de Poliţie din Republica Moldova

Profesia: economist, manager, magistru în drept

Activitate profesională: inginer marketing, director-adjunct la Combinatul de produse alimentare din Bălţi

 Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru politică economică, buget şi finanţe şi din 2009 membru al Comisiei pentru securitatea naţională şi ordinea publică. 

Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.

Контактные данные:

 E-mail

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Сентябрь 2020 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
20 сентября 2020 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы