Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Лабунец Анатолий

Лабунец Анатолий

Депутат


Политическое образование: Фракция Партии социалистов Республики Молдова
Постоянная комисия: Комиссия по национальной безопастности, обороне и общественному порядку
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege pentru modificarea Legii cu privire la Autoritatea Națională de Integritate nr.132/2016 (art.32, 36, 40, ș.a.) 04.12.2020 495 Approved ru
Proiectul de lege pentru interpretarea articolului 35 alineatul (6) din Legea nr.215/2011 cu privire la frontiera de stat 02.09.2020 370 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea Codului fiscal nr.1163/1997 (Anexa nr.3, art.351) 11.06.2020 235 Approved ru
Proiectul de lege pentru modificarea Codului transporturilor rutiere nr.150 din 17.07.2014 (art.5, Titlul III) 08.05.2020 170 Approving ru
Proiectul de lege pentru modificarea Codului aerian nr.301 din 21.12.2017 (art.5, 6, 7, ș.a.) 08.05.2020 171 Retracted ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Parlamentară a OTAN
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Declaratii de avere RU:

 Declaraţia la validarea mandatului

 Declarația pe anul 2014

Curriculum Vitae RU:
CURRICULUM VITAE
 
Informaţii personale
 
 
 
Nume, Prenume
Data naşterii
Labuneț Anatolie
06.09.1956
Telefon(-oane)
Mobil:
022-820-438
E-mail(uri)
anatolie.labunet@parlament.md
Nationalitate(-tăți)
RM
 
Experienţa profesională
 
1975-1991
Serviciul militar in trupele de grăniceri maritimi, Șef mecanic pe navele de grăniceri maritimi
1992-2014
Serviciul pe nave comerciale maritime din străinatate, Șef mecanic pe navele comerciale
2014-prezent
Parlamentul RM, Deputat
 
 
Activitate social-politică
 
 
 
 
  1997-prezent
Membru PSRM, Președinte al comisiei de control, Președinte organizației teritoriale PSRM sector Botanica, or. Chișinău
 
 
Studii universitare
 
 
 
1977-1982
Inginer-mecanic, Academia Maritimă din or. Leningrad
 
 
 
Studii preuniversitare
 
 
1963-1971
 
Studii medii, Școala nr 38, or. Chișinău
 
 Distincţii de stat
 
 
 
Limba(i) maternă(e)
Limba rusă și limba moldovenească
Limba strănă
Limba engleză – la perfectie
 

 

 

Контактные данные:

 

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Январь 2021 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
19 января 2021 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы