Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Апостолова  Регина

Апостолова Регина

Депутат


Политическое образование: Фракция партии ШОР
Постоянная комисия: Комиссия по публичному управлению, экологии и развитию территорий
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege pentru modificarea unor acte normative (Legea nr.1456/1993 cu privire la activitatea farmaceutică – art.192; Codul contravențional al RM nr.218/2008 – art.154; ș.a.) 12.04.2021 106 Examination ru
Proiectul de lege privind renunțarea la schimbarea sezonieră a orei 08.04.2021 101 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea Legii nr.1456 din 25 mai 1993 cu privire la activitatea farmaceutică (art.203) 31.03.2021 98 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea articolului 299 al Codului muncii al Republicii Moldova nr.154/2003 17.03.2021 73 Approving ru
Proiectul de lege pentru modificarea articolului 59 din Legea nr.75/2015 cu privire la locuințe 03.03.2021 51 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Parlamentară a Francofoniei
Grupul de prietenie cu Regatul Thailandei
Grupul de prietenie cu Republica Armenia
Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Grupul de prietenie cu Republica Cehă
Curriculum Vitae RU:

INFORMAȚII PERSONALE

 

Nume/prenume:                    APOSTOLOVA Reghina

Domiciliu:                             mun. Chișinău, Republica Moldova

Data nașterii:                       15 septembrie 1951

Starea civilă:                        necăsătorită, 1 copil

 

EXPERIENȚĂ PROFESIONALĂ

7 iulie 2015 – prezent -  Viceprimar orașul Orhei (probleme construcții și infrastructură)

5 octombrie 2007 – 1 iulie 2015  - Profesor de geografie, Liceul teoretic Natalia Gheorghiu  mun.Chişinău

20 februarie 2007 – 05 octombrie 2007  - Pretor interimar al sectorului Râșcani, Primăria municipiul Chişinău.

1999 – 2007  - Consilier al Consiliul Municipal, mun. Chişinău

08 iulie 1985 – 20 februarie 2007 -  Director Liceului (Şcoală medie rusă № 14), Liceul teoretic Natalia Gheorghiu (Şcoală medie rusă № 14)

07 decembrie 1981 – 08 iulie 1985 -  Director-adjunct, Liceul teoretic Natalia Gheorghiu (Şcoală medie rusă № 14)

01 septembrie 1972 – 07 decembrie 1981  - Profesor de geografie, Şcoală medie rusă № 14 mun. Chişinău

01 septembrie 1968 – 01 septembrie 1972  - Consilier Pioneri, Şcoală medie rusă № 14 mun. Chişinău

 

STUDII/STAGII

1969 – 1975 - Institutul Pedagogic de Stat T. Şevcenco Tiraspol, Profesor de geografia

ALTE INFORMAȚII

Distincții: 2007 - Cavaler ordinul „Gloria Muncii”

LIMBI CUNOSCUTE – rusă, română

Контактные данные:

 

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы