Vizite și informare
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Ulanov Denis

Ulanov Denis

Deputat


Formaţiunea politică: Fracțiunea Partidului ȘOR
Comisia permanentă: Comisia juridică, numiri şi imunităţi
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Legii nr.315 din 23.12.2016 privind prestațiile sociale pentru copii (art.1, 3, 4, 5, 6) 21.07.2020 344 Examinare
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului fiscal al Republicii Moldova nr.1163 din 24.04.1997 (art.283) 16.07.2020 333 Examinare
Proiectul de lege pentru modificarea și completarea unor acte normative (Codul penal al RM nr.985/2002 – art.13414, 13415, 287, 212; Codul contravențional al RM nr.218/2008 – art.772) 16.07.2020 332 Examinare
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului de procedură civilă al Republicii Moldova nr.225/2003 (art.444) 16.07.2020 334 Examinare
Proiectul de lege pentru modificarea articolului 23 din Legea nr.595/1999 privind tratatele internaționale ale Republicii Moldova 16.07.2020 336 Examinare
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Adunarea Interparlamentară a Țărilor Membre ale CSI <p>&#160;</p>
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Declaraţii de avere:

 

Curriculum Vitae:

INFORMAȚII PERSONALE

 

Nume/prenume:                   ULANOV Denis

Domiciliu:                            mun. Chișinău, Republica Moldova

Data nașterii:                       04 aprilie 1976

Starea civilă:                        căsătorit, 2 copii

 

EXPERIENȚĂ PROFESIONALĂ

1998 – 2001 – SRL “Triada,  consilier juridic principal

2001 – 2008 - SA “Triada-Holding”,  șef serviciul juridic

2001 – 2007 - SRL „Moldauditing”,  consilier juridic principal

2007 – 2013 – Compania juridică”Legalarte” SRL,  Managing Partner

2011 – 2019 - Cabinetul avocatului Ulanov Denis,  Avocat

 

ALTE ACTIVITĂȚI

2016 – prezent – Membru Consiliului Politic Național al Partidului Politic ”ȘOR”

2007 – 2019,  mandatar autorizat în proprietate industrială, domeniul protecției mărci, desene și modele industriale (certificat AGEPI)

 

STUDII/STAGII

1993 – 1997 – Universitatea de Studii Umanistice, Facultatea Drept

jurist drept internațional

 

LIMBI CUNOSCUTE– rusă, română, engleză

Date de contact:

Mail: denis.ulanov@partidulsor.mddenis.ulanov@parlament.md 

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
12 august 2020
Pentru data selectată, la moment nu este nici o înregistrare
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"